Nedostupná, světla kolem a tužky

8. listopadu 2014 v 0:45 | Bobouš |  Zápisky
Tohle bude doufám trochu kratší, začíná osmej listopad, 0:10, po minutě se mi podařilo vymyslet nadpis článku a vzpomenout si na události posledních dní.
A teď se tu jakože snažím improvizovat, aby ten úvod byl aspoň trochu originální, i když nikomu nic o článku neřekne. Tak pochybuju, že vás zajímá jak přecházím na jiného operátora, jaký mám halucinace a trable mýho penálu vás nezajímají už tuplem. O kritizování němčinářky už radši ani nebudu psát, jinak byste si o mně začali myslet, že jsem psychopatickej germanista. Říká se to tak ne?


Dva roky jsem u nejmenovaného telefonního operátora, říkejme mu třeba T. Předtím jsem byla taktéž u nejmenovaného telefonního operátora, jenž si účtoval nehorázné sumy za hovory, i když já toho zas tak moc neprovolám, tomu říkejme objektivně O. A nyní čekám na přenesení čísla k bludnému B.
Když jsem tedy před dvěma roky získala paušál od T, což se zezačátku jevilo jako lepší varianta oproti O, tak jsem získala asi 80 minut a 40 SMS na měsíc za necelé dvě stovky (a mám pocit, že po roce mi limit zvýšili na 100 minut). Problém byl v tom, že já do měsíce uskutečním tak dva až pět hovorů a jestli jsem někdy napsala víc jak 10 SMS (jo napsala, když jsem letos zjara začínala jezdit na motorce a máma chtěla vědět o každém nasednutí a sesednutí z toho pekelného stroje), tak to bylo už co říct. V podstatě jsem tedy platila daleko víc, než jsem skutečně potřebovala. Sečteno a podtrženo... vyhozené peníze.
Takže když mi před měsícem skončila smlouva, rozhodla jsem se do měsíce přejít jinam (T mi ještě dali měsíc navíc se stejným tarifem, jako čas na rozhodnutí, a pak mi tam dali kreditní tarif). Tak jsem se rozhodla pro B, protože sice L (další nejmenovaný zvířecí operátor) mají i levnější volání, ale musí člověk něco provolat, pro mě je nemožné se dostat na 100 minut.
Nejvíc mi vadí složitosti v celém procesu přenosu čísla, mám novou SIM kartu od B a musím čekat čtyři dny, než mi staré číslo přenesou místo toho nového, takže jo, teoreticky teď můžu rozdávat číslo na potkání, protože ho za pár dní už nebudu mít. :D Kdo mi chce zavolat? :D

Posledních pár dní taky začínám mít asi halucinace, vidím světla. První případ si už nepamatuju, pak si ale pamatuju to mihutí světla ráno pod autobusem, co právě přijížděl. A teď když jsem vymýšlela nadpis (a díky tomu mě to i napadlo), jsem zahlédla světelný záblesk v pravém horním rohu okna. Nevím co to je, ale trošku mě to štve, vídám to poprvé, světla jsem nikdy nevídávala...

A na konec k těm tužkám. Nejprve jsem ve středu zjistila, že v obou mikrotužkách mi došly tuhy, a zrovna jako na potvoru berem v matematice planimetrii. A neumím už s kružítkem! K doplnění zásoby došlo až včera večer, no ale aspoň, že došlo.
Stejně tak mě hrozně ranilo, když mi minulý týden začala dopisovat oblíbená oranžová fixka s tenkým hrotem na podtrhávání důležitých poznatků ve školních sešitech. A do konce tohoto týdne dopsala definitivně... tak jsem si šla koupit novou a ona je neonová! Co s tím mám teď dělat? V tom sešitě to totiž není výrazné. Tudíž jsem musela přistoupit na poslední možnost... podtrhávat růžovou, ať se mi ta barva příčí jak chce, jen ona a oranžová mě v sešitech upozorní na důležité údaje, opravdu, jiné barvy přehlížím.
A zároveň jsem si koupila propisku do zásoby, konečně mám zas s tenkým hrotem (a vím, že tohle jde vyřešit i zakoupením pouhé tuhy/náplně).

Tak jo, končím, jdu si na chvíli číst, i když usínám už teď.
Dobrou...

Svůj Bobouš

P.S. Právě jsem si všimla, že na levé noze mám nadvakrát děravou ponožku. Kouká jen palec a prostředníček. Absolutně netuším, co tím kdo naznačuje. :D

EDIT: téhož dne v 23:46: A zapomněla jsem se zmínit o tom, že třetí série Hry o trůny není na uložtu, tudíž jsem na ni začala koukat online a zasekla jsem to zase u šesté epizody, která nejde pustit. Takže jsem si rozkoukala (heh, rozkoukala, už je za polovičkou :D) Anatomii lži, sice taktéž první série není dostupná online, ale ty epizody na sebe tak nenavazují, tak to je šumák. Každopádně je to mrtě krutý, co z té tváře ten Lightman dokáže vyčíst, taky to chci umět! Bavilo by mě to...
 


Komentáře

1 Jay Jay | Web | 9. listopadu 2014 v 2:56 | Reagovat

Momentálně je moc pozdě/brzo na seriózní komentáře, takže zatím jen krátce: sem s tím číslem... :-D

2 stuprum stuprum | Web | 9. listopadu 2014 v 3:56 | Reagovat

Téda... možná jsem kapánek mimo, ale já světla vidím od narození. :)

3 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 9. listopadu 2014 v 8:32 | Reagovat

[1]: A já tu do půl druhý hlídkuju a čekám na komentáře. :D Číslo možná dodám odpoledne, bys mě spamoval v nabytém programu. :D

[2]: Ale tohle jsou světla bez logického vysvětlení, nějaký míhání stínů a tak, to je normální, ale tohle je něco jiného... :)

4 Lukáš Lukáš | Web | 9. listopadu 2014 v 9:36 | Reagovat

víte co jsem si všiml nejen z vašeho článku ? že nemáte funkci klasického podtržítka (řešíte to v podobě překřížítka) - což byl jeden z mála důvodů proč jsem přešel na blogger.com

5 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 9. listopadu 2014 v 12:59 | Reagovat

[4]: Funkci "Podtrhnout" nevyužívám nejen proto, že tu není, ale protože mi do článku nesedí, nadpis budiž, ale v textu mě ruší. F-ci "Přeškrtnout" využívám záměrně, protože mi přijde důležité tu myšlenku uvést, pro odlehčení textu, ale přeškrtnu ji, aby to někdo nevzal příliš vážně.
Jeden z důvodů proč zůstanu na blog.cz je ten, že neumím anglicky. :)

6 Jay Jay | Web | 11. listopadu 2014 v 19:44 | Reagovat

A já tu od neděle čekám na číslo a nic :-D

"Kouká *jen* palec a prostředníček". To zní skoro jako by sis přála, aby jich koukalo víc :-)) Už víš, co ti tím bylo naznačeno?

Ach ten penál. Ztratil jsem ho záhy po přijetí na gympl a pak už jsem jen roky naslepo lovil potřebné nástroje z kapsy v baťohu. Chtělo pak trochu cviku vyhnout se úspěšně kružítku... Ale přežil jsem :-)

Pomáhá ti podtrhávání? Proč si nezapisuješ jen to podtrhané, když ostatní stejně nevnímáš? ;-)

Ještě pořád vídáš světlomžitky nebo šlo o ojedinělý záchvat jasnovidectví?

7 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 11. listopadu 2014 v 21:11 | Reagovat

[6]: Hehe, jsem říkala možná. :D Po půlnoci se mi to už snad má převést, tak pardón. :D

Vím co mi bylo naznačeno, akorát jsem to myslela ironicky. :D

Bez penálu ani ránu. :D I když, nechám se asi zpopelnit. :D

Inu, sama nevím, asi proto, že z jednotlivých slov bych si nedala dohromady souvislou větu, ne že bych zas psala ve větách, ale tak v polovětách. :D

V pondělí zas jeden v autobuse...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama