Pražský týden

31. ledna 2015 v 21:22 | Bobouš |  Zápisky
Poslední týden v prvním pololetí a mně už do matury zbývá vlastně jen něco málo přes rok, sakra rychle to letí. Když si vzpomenu, že jsem začínala blogovat ještě na základce, fuj, pryč s těma myšlenkama. Každopádně s blížící se maturitou se blíží i otázka "co bude sakra dál?". Trošku nám s odpovědí pomohla v úterý škola, jeli jsme totiž na veletrh vysokých škol do Prahy do Letňan, Gaudeamus se to jmenovalo. A ve středu jsme pro změnu byli v armádním muzeu, to taky stojí za to.
A v závěru dodám minibonus, však taky proč ne? :D


Tak teda ten úterek. :D Ráno jsme měli po měsíci seminář ze společenských věd, jen první hodinu a hned potom jsme před školou naskákali do objednaného busu, který nás za nějakou třičtvrtěhodinku dovezl do Prahy. Tam jsme pro změnu z toho autobusu zase vyskákali a dostali něco přes dvě hodinky času na prolezení toho výstaviště. Nejdřív jsme si ale museli vystát frontu, takže takových 20 minut jsme venku pomalu popocházeli k pokladnám. Nějakým zázrakem jsme se dostali dovnitř a nějakou chvíli nám trvalo, než jsme se zorientovali. Brzo jsme se rozkouskovali na skupinky, až jsem nakonec skončila ve dvojici se spolužačkou, která měla napůl podobný směr zájmu, takže jsme se nehádaly, kam půjdem a s každým rozhodnutím jsme v podstatě souhlasily. Oběhla jsem si všechny školy, kde byly filosofický fakulty, sociální a pedagogické obory a chvilku jsme taky postály u nějaké veřejnoprávní školy, teď jak koukám na leták, tak je to jenom VOŠka, sakra, tam se nám totiž dost líbilo, dokonce jsem si vystřelila z laserové pistolky. :D (měním luk za techniku :D) Ale zároveň tam předváděli nějaký bojový sport, pravděpodobně to bylo karate, což bylo hodně lákavý. :)
Když jsme prolezly všechny ty školy, tak nám bylo jasný, že stejně nevíme kam jít, a tak jsme se šly ven nadlábnout, nejen kvůli jídlu, ale taky kvůli té přecpané hale a přehřátému vzduchu v ní. Takže jsem dostala chuť na bramborák a taky jsem si ho dala, byl dobrej. Pak jsme si už jen sedli v té vstupní hale a čekali jsme, než budem moct zase naskákat do toho autobusu.

To ve středu jsme se sešli v devět na Čerňáku, profesorka nám udělala radost tím, když řekla, že profesor ochořel a nemohl jet (měli jste vidět, jak se celá třída najednou radovala :D). Metrem jsme jeli na stanici Křižíkova a šli jsme tím dlouhým tunelem až v podstatě k tomu armádnímu muzeu. (konečně vím, kde se natáčela scéna s tunelem z Comebacku :D) Šli jsme nahoru na Vítkov, na ten kopec k tomu památníku, největší jezdecká socha střední Evropy, proč ne, ten kůň měl dokonale vypracované i jisté tělesné ústrojí. :D Z Vítkova jsme pro změnu zase šlapali dolů přímo k tomu muzeu, bylo poznat velmi snadno, protože tam stál tank. Vstup tam je zdarma, takže jsme byli rádi, že nemusíme platit, dostali jsme průvodce, odložili si zimní bundy a šli na krátce dlouhou prohlídku o československých legiích z 1. světové války. Pro mě to bylo zajímavé hlavně z hlediska zbraní, vyfotila jsem si je skoro všechny. :D Mám z toho prd, ale líbí se mi ty dýky a šavličky a tak dále. :) Většině třídy se to samozřejmě vůbec nelíbilo. :D
Cestou zpátky na metro se holky stavily v bageterii, kde mě osobně odradily ceny, a tak jsem si pak radši na Čerňáku při čekání na bus koupila hamburger, ne ten z mekáče. ;)

Jenže ono tohle není všechno za ten týden.

V úterý odpoledne jsme šli s přítelem koupit hada, a tak má doma teď mladou korálovku. :) Ve středu odpoledne jsem se s mamkou vydala po nákupech, protože jsem jaksi potřebovala šaty na přítelův maturiťák, jenže šaty se nám povedlo koupit až ve čtvrtek. Středeční večer byl zároveň dosti stresující, protože jsem se odhodlávala k zeptání se, jestli bych mohla jet v pátek o pololetních jednodenních prázdninách k přítelovi, nakonec jsem se k tomu odvážila a ono to vyšlo! :D Takže jsme si to včera parádně užili. :) (a nechtějte vědět, co všechno jsme dělali :D) A ono ve čtvrtek vlastně bylo vysvědčení co? :D Inu, stala se taková věc, že němčinářka mi nedala trojec, ona mi ho fakt nedala. :D A to je dobře, protože Bobouš se po třech letech vrací k vyznamenání. :D

Já myslím, že stačilo ne? :D Stejně z toho máte zase prdlajs, ale můžu vás ujistit, že mám na papíře i v mobilu v poznámkách sakra hodně nápadů na články, a dost toho je i v rozepsaných. :D Akorát na jejich realizaci není čas. :D (no dobrá, byl by, ale není mi to po srsti :D).

Tak vám přeji šťastnej přehup do nejkratšího měsíce v roce (za rok zas bude přestupnej :)).

Svůj Bobouš
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama