Psaní je kreativní

22. března 2015 v 23:21 | Bobouš |  Zamyšlení
No prosím, teď si tu na fejsbůku píšu s nějakými existencemi a to mě přivedlo na tenhle nápad, teda nápad, prdlajs, názor, mini úvahu, náhled či cosi jiného ohledně tohoto. Psaní je totiž vážně kreativní. Občas mi někdo napíše něco, na co nevím co odpovědět, v normální konverzaci nad tím mávnete hnátičkou a druhému pokynete, ať pokračuje v mluvě sám, ale v chatu tohle udělat nelze, samozřejmě, je tu ta možnost "mlčícího" smajlíka, ale psát ho pořád, na jednu stranu mi to přijde docela ubohé, na tu druhou hloupé.


A tady se nabízí ona kreativní možnost psaní, když zkrátka hned na první pohled nevíte, co napsat, a tím myslím to, že když se vám na mysli nevybaví nějaká odpověď už při čtení kamarádovy zprávy, musíte svou odpověď zkrátka vymyslet. Nabízí se tu spousta možností, jak odpovědět a jakým tónem, i když to je v chatu velmi těžké vyjádřit a každý si tón psané zprávy utvoří většinou podle své vlastní nálady, i ten obsah odpovědi se odvíjí od nálady, a tak se zkrátka hodí, aby kreativní odpověď byla v souhře, a nebo i v rozporu.

Pokud se chci s dotyčným o daném tématu dále bavit, je logické, že odpovím zcela přirozeně na jeho názor souhlasem či nesouhlasem a třeba dodám i něco ze svého soudku, nějakou zkušenost, myšlenku nebo názor. Pokud mě téma ale nezajímá, nabízí se ta kreativnější část a vy si pokládáte otázku, jak dotyčného slušně a jemně bez urážky odbít.

Říkáte si, jestli máte jen přitakávat a jen dělat, že vás to zajímá. Nebo mu na rovinu napsat, že vás ono témato nezajímá a názor vašeho kamaráda je vám u zádele. Také si můžete hrát na chytráky a psát věci, o kterých jste "přesvědčení" na 100% a vašeho kamaráda tím trolit, když se bude marně snažit ověřit vámi podané "informace" a snažit si je vysvětlit a nechápavě nad nimi kroutit hlavou (tuto metodu osobně uznávám nejvíc, ono když pak dotyčnému napíšete, že vylodění v Normandii bylo jenom proto, že Skoti podpálili irský sklad whiskey na území Francie, tak na vás kamarád civí dostatečně divným způsobem, a mnohdy ho tím od konverzace odpudíte daleko dřív než on vás).

A samozřejmě se tu ještě nabízí možnost ignorace, stačí chat minimalizovat a další odpověď už si číst nemusíte. A váš kamarád si bude myslet, že u toho zatroleného notebooku nebo mobilu teď nesedíte, když se mu tam nezobrazí, že jste si to zobrazili.

Psaní je podle mě tedy opravdu kreativní, představte si ty možnosti, vlastní teorie, názory, vymyšlenosti, hlouposti, nesmysly, to v normální řeči nepoužijete, protože s nějvětší pravděpodobností byste vybuchli smíchy a to se v některých chvílích vážně nehodí.

Proto využívejte kreativností v psaní stejně jako já a namlouvejte ostatním třeba to, že podsvícenou klávesnici na notebooku vymysleli slepí lidé, aby lépe viděli na písmenka. :)

Vypadá to jako osmička, ale není to osmička, ani ležatá osmička, je to nakloněné cosi podobné osmičce, ale štve mě to, ráda bych, aby to vypadalo jako déčko, ale nějak na to teď nemám sílu. :) Co je to?

Svůj Bobouš
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama