Nový pomocníček

15. července 2015 v 12:04 | Bobouš |  Zápisky
Nedávno se nám vypálil náš starý vysavač, nevím, jak dlouho jsme ho měli, ale možná to už dobrých deset let bylo. On už byl částečně rozbitý delší dobu, protože sám od sebe si navíjel kabel a luxujícího člověka to vždy omezovalo v pohybu, no, a kdo je u nás ten luxující člověk? Samozřelmě, že já.


Takže se stávalo poměrně často, že jsem vzteky za tu příšernou šňůru začala zběsile tahat a rvát, až jsem ji občas z toho vysavače vyrvala, jo, párkrát se mi to stalo a pak jsem vždy musela s prosítkem za tátou, aby vysavač rozložil a kabel tam zpátky přicvakl. Po nějakém takovém pátém vytržení jsem byla schopná si to opravit sama, ale i tak jsem to radši vždycky nechala na tátovi.

Až později jsem se naučila kabel vytáhnout před samotným luxováním na doraz a zajistit dvěma kolíčky na prádlo, jo, to pak bylo hned jiný luxování.

Ale samotný vypálení motoru není moje chyba, i když se stalo v době, kdy jsem samozřejmě luxovala já. Zrovna jsem byla v kuchyni a luxovala nožičky židlí, když tu motor nějak zakolísal a udělal takový vžůůůuum, tak jsem se na ten vysavač podezřívavě podívala a on to udělal znova, to vžůůůuum a za chvíli už jen vžůůůůmmmm a bylo po něm, všude se rozlinul smrad spálených plastů a bůh ví čeho ještě, takže jsem běžela vypnout hlavní jistič, aby nám to nevyžralo i obvody ve zdi, až pak jsem ho vytáhla ze zdi a nadobro odepsala.

Jenže když se doma nějaká často používaná věc rozbije, musí přijít její nástupce, a tak mamka o týden pozděli zakoupila jakéhosi červeného lesklého vetřelce s šedivým faldíkatým chobotem. Inu, první luxování jsem s radostí přenechala mamce, protože se bála o život našeho nového domácího příslušníka.

Avšak ani já jsem se nevyhnula seznamce s ním. Proběhla tohle pondělí. První pocit byl takový, že ten chobot s tím nástavcem je hrozně moc těžký a zbytečně moc robustní. Další nedostatek jsem spatřila v o něco kratším kabelu, než jsem zvyklá, takže jsem hned začala vyhrožovat, že jestli kvůli tomu budu muset častěji přehazovat kabel z jedné zásuvky do druhé, tak poletí z okna z prvního patra na zámkovku. Pak mě příjemně překvapil ovladač na rukojeti, kde sá dá ovládat síla sání ve třech polohách a lze zde i vysavač vypnout. Jenže...

Když jsem vysavač zapla a nástavec se přisál k podlaze, nebylo s ním možno hnout. Zkrátka se přisál moc silně a prakticky s ním nejde vůbec pohybovat, a to prosím na střední sání. Přichází logický úsudek, že tam nacvakám to minimální sání a taky že ano. Jenže to zas pak ten vysavač prdlajs vyluxuje. Tak co teď, musí se to vydržet na medium, jiná cesta asi není.

Takže místo lehkého tahání po zemi se do toho člověk musí zapřít, a v tu ránu je z běžného hodinového luxování celého domu dvě a půl hodiny a člověk je z toho navíc fyzicky utahanej. Takže za mě má náš nový "pomocník" červenou, bohužel s tím zase já nic dělat nemůžu. :/

Svůj Bobouš
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama