Fejeton o "nás"

13. října 2015 v 20:56 | Bobouš |  Kreativnosti
Dárci orgánů

Alias motorkáři či dobrovolní dárci orgánů. Piráti brázdící české silnice cedníkovitého charakteru. Oni si o sobě myslí, jak jsou v sedlech jejich nadupaných plechových ořů svobodní a nespoutaní. Ostatní si o nich myslí, že jejich ohleduplnost a zodpovědnost v provozu silničním se rovná ohleduplnosti a zodpovědnosti agresivního dítěte v prvním období vzdoru.


A jaká je pravda? Ano, my motorkáři, ti skuteční, ne ti, co využívají motorku pouze jako dopravní prostředek, se opravdu cítíme svobodně a nespoutaně, skoro v euforii, ale pozor, i zákony a pravidla silničního provozu nás zastaví. Alespoň většinu. Proč jen většinu? Protože všude, v každém společenství lidí, se najde nějaký maník, který nezná pravidla a především své hranice. To to pak dopadá, jak to dopadá. Tedy vážně špatně.
Prakticky pravidelně, zejména v období, kdy teploty přesahují 15°C, slýcháme všude okolo nás, že tu to někdo položil, támhle zas svůj stroj, a tudíž i sám sebe, nalisoval do stromu nebo do auta v protisměru. Ale zkusili jste si někdy motorku řídit? Víte, jaký je to splašený koník, když zajedete do hromady štěrku? Ne? Tak si to zkuste a pak vám teprve připadá právo do toho mluvit. Lidé milí zlatí, boubelatí, máte proti nám moc velké předsudky, jsme řidiči stejně jako všichni ostatní, neděláme protizákonnou činnost, řídíme se podle stejných pravidel jako vy a také na to máme papíry, akorát máme jen dvě kola.
Tak laskavě neříkejte, že se věčně válíme rozporcovaní a vykuchaní v mrazáku někde v nemocnici.

Fejeton vznikl na popud češtinářky asi už před rokem, kdy jsme si měli nějaký vymyslet, nic lepšího mě nenapadlo, a tak z toho vzniklo tohle. Teď už mi obsahově nepřijde tak vtipný jako předtím, ale směju se tomu, co má hlava dokázala vyplodit za bludy.

Svůj Bobouš °*•.•*°
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama