Alternativní

6. července 2016 v 10:21 | Bobouš |  Zápisky
Když už chodím do té práce, nedělám prakticky nic jiného, než že potkávám nové lidi. A samozřejmě pracuju... i když, jak kdy, třeba v pondělí a v úterý jsem moc nepracovala, ne že bych nechtěla, ale nebylo na čem pracovat, v pondělí linka půlku směny stála a na kontrolu mi přijelo 50 kusů, a v úterý, no to jsem ani nešla na svůj obvyklý flek, ale šla jsem kontrolovat na konec linky, takže to je taková "menší" kontrola, a jelikož byl svátek (ano, i Bobouš si chce vydělat 100% k dobru svou těžkou "prací"), tak to taky nejelo, ale hlavně to nejelo kvůli novému týmu Slováků, který se tam zaučoval. Takže jsem za směnu přečetla celou Lassie se vrací... a díky bohu za tu knihu.


Ale vraťme se k těm lidem, mým kolegům, dá se říct.
Především mě dostává, že polovina zaměstnanců jsou Slováci, to je prostě fakt, s kterým nejsem ochotná se smířit, ne že by mi Slováci vadili, to ne, mám i jednoho velmi dobrého kamaráda Slováka, ale kruci písek, to jsou na tom naši bratři ve své vlasti opravdu tak špatně? A přitom jsem měla zato, že například anglicky se jim učí lépe.

Jako první dám do frcu asi Aragorna, ne že by tam tou ještěrkou jezdil skutečný Aragorn, ale chlapík, co má vlasy jak Aragorn a je to takový první alternativec, s kterým jsem měla tu čest. Což o to, že jezdí ještěrkou a vozí mi palety ke kontrole, ale ty debaty co někdy vedeme... na druhou stranu je to člověk upřímnej a spravedlivej, toho si vážím, že takový lidi dneska ještě jsou. No, je zvědavej, co by nebyl... takže řešíme lukostřelbu, ovce a tak, ale nic z mejch šílenejch koníčků mi nevytýká (možná proto, že je taky svým způsobem trochu šílenej), je rád, že se bavíme o něčem jiným než je fotbal a tak. Navíc má hodně času, takže občas prostě jede okolo, nemá do čeho píchnout, no tak přijede ke mně na linku a kecáme, dokud zas nemusí odjet.

Druhým kolegou je Červený a černý, nosí totiž červený monterky a jezdí černou audinou (kluci se prostě rádi chluběj :D). Ze začátku jsem mu tipovala minimálně nějakých 25, ale ve finále je starší sotva o pár měsíců, což je taky docela haluz, protože maturoval už loni (musel být ve třídě asi nejmladší). Každopádně s ním zas chodím na svačinu, protože se oba (nekuřáci) nemáme kam uchýlit odděleně a do závodky ani jeden nechodí. Takže kecáme o životě a o autech, a taky pomlouváme ostatní kolegy. A taky je to první člověk, s kterým jsem se shodla v tom, že si nepamatujem nic z dějepisu a že učit se dějiny je svým způsobem ztráta času (tak horký to zas nebude).

Pak tam jsou dva parťáci, Tomáš, co vypadá jako vačice (ale to bych mu do očí neřekla) a umí spravovat věci svou přítomností, asi šíří nějakou pozitivní energii, a druhý Petr, co se zas všemu směje a v práci otravuje ještě 20 minut po tom, co může odejít domů, blázen.

Na směnu po mně ještě chodí Barabáš, to je takovej postarší pán, co má asi dva roky do důchodu, vousatej, hubenej a osadník, respektive tramp, a to se dneska nevidí moc často. Ten si zas pořád stěžuje na manželku, že s ním nechodí na vandry, na práci, že jsou tam všichni idioti a mně vykládá o ženských, že prý nikdy nejsme s ničím spokojené, a to je fakt a lituju ho, že se s tím za svůj dobrodružnej život ještě nesmířil. Jo a je schopnej sníst 40 knedlíků na posezení.

Poslední výraznou postavou je uštěkaný buzerant Zdenda. Což o to, že je gay (možná to sám o sobě ani neví), stejně si z něj budem dělat srandu, hlavně proto, že štěká. ne že by nadával nebo na někoho křičel, ale on prostě dělá a najednou udělá "HAF", ale ne že by zařval "haf", ale prostě štěkne tak, jak štěkají psi doopravdy. Nemyslím si, že je to normální a mám takovou předtuchu, že to štěkání trénuje doma, protože mu to fakt jde a první dva dny jsem si myslela, že tam někdo na lince chová psa. No ale ještě k té jeho orientaci, v pondělí tak trošku házel očkem po Červeným a černým, zrovna byl prostoj, tak jsme se bavili na půlce haly a on šel okolo a najednou na kolegu nalepil lepítko z výroby, no tak dobrý, udělal si z něj srandu, jenže pak po něm najednou začal házet kličky (takový malý plastový mrchy), jednu, dvě... co byste si o takovém člověku v tu chvíli asi mysleli? No nakonec na kolegu štěknul a to mě už totálně dostalo do kolen, takže jsem kvapným krokem zdrhla do hlukový kabiny, kde jsem se zabouchla a spustila záchvat smíchu, protože to fakt nešlo vydržet. :D
A pak jsem se ještě dozvěděla, že kolegům strká tužky a trubky do prdele, to mě zlomilo v pase znova, ale pak mě uzemnilo, když mi řekli, že to dělá i ženským, a že si to prej dovolí i na mě (protože jsem s ním byla na lince), to si sice možná dovolí, ale jedna mu vzápětí přiletí zprava, druhá zleva a třetí mezi nohy, jen ať si něco zkusí. Odtud se asi vzalo to, že před teploušem se nemá člověk pro něco ohýbat zády...

Dalších individuí tam je ještě dost, někteří dredatí, jiní brýlatí, sem tam plešatí nebo vousatí a v duchu doufám, že tam je nejvíc těch normálních.

Faktem ale je, že i já jsem tam pro většinu taky alternativní (ono se není čemu divit), takže jim zas nechci moc křivdit.

Bobouš, co jde asi spát a článek nastavíme naaa.... tak třeba 10:21
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama