Reggae koza

16. října 2016 v 22:35 | Bobouš |  Zápisky
"Hele, nechcete s náma jet do Tatobit na reggae akci? Bude tam MessenJah..." ptal se nás asi před měsícem kamarád. Docela se mi chtělo, nikdy jsem na něčem podobným nebyla a taky mi bylo řečeno, že mě chtějí ožrat. A to se vyplatí, nebo ne? Takže jsme to nějak napytlíkovali a sobota byla za dvěřmi.


Vypuknout to mělo v osm večer, ale už ve dvě nám kámoš psal, že Blondýna odepsala auto, že přijedou vlakem. Totálně se to zkomplikovalo. Měli přijet tři a přítele bráchu nabrat cestou a pak jsme se měli sejít až na místě. Bohužel, F. musel nedobrovolně zůstat doma. Nakonec jsme my jeli pro úplně všechny a jeli jedním autem. Obětovala jsem se jako nepič a řidič, protože na místě se nakonec přespat nedalo.

Na místě jsme byli lehce po osmý a šli si vlastně jen zaplatit vstup a obhlídnout situaci. Uvnitř bylo pár lidí a strašně moc mlhy, nejspíš testovali kouřový efekty. Hned na to jsme šli zpátky k autu, kde jsme se zlehka občerstvili. Šli jsme zpátky a dali si pivo, který nebylo vůbec dobrý, takže mě ani tak nemrzelo, že nemůžu pít. Zatím tam jen nějakej DJ hrál písničky a testoval se zvukařem ozvučení. Strašně jim to řvalo, tak moc, že písničkám nebylo ani rozumět. A ještě nás k tomu navíc oslňovaly světelné efekty. Neoslovilo nás to.
Podobně to pokračovalo někde do jedenácti, možná půl dvanáctý. Chodili jsme se občerstvovat a pak zase dovnitř ohřát.

Při jedné občerstvovací přestávce u auta jsem překecala přítele, aby se mnou obešel nedaleko stojící cirkusový stan. Šli jsme jen kousek, protože z druhé půlky byl stan osvětlený a my jsme nechtěli být případně nachytáni cirkusáky. Při návratu mě zaujalo upevnění stanu za vůz, a tak jsem ho chvilku zkoumala. Pak jsem si všimla temné černé skvrny na zemi pod vozem a připomínalo mi to nějaké zvíře, tak jsem si sedla na bobek a do očí se mi díval černý rohatý kozel. Vyskočila jsem a zdrhala pryč, kdyby mě chtěl náhodou potrkat. Ale byla jsem mu ukradená. Každopádně jsme z toho všichni měli neuvěřitelnou srandu. :D

Při další podobné přestávce se kolem stanu vydaly dvě slečny. Nedalo mi to a přiložila jsem ruce k ústům: "Bacha, je tam koza!" zvolala jsem jakoby šeptem, abych neprobudila cirkusáky v karavanu kousek od nás, ale přesně tak hlasitě, aby mě obě slečny dostatečně slyšely. Obě se zastavily a otočily na podpatku. "Kde? To je jako vtip?" ptala se jedna překvapeně. "Není, ukážu vám ji," volala jsem zpátky a rozběhla se k nim. Vedla jsem je ještě kousek dál, dřepla si na bobek a proti světlu ukazovala na černou siluetu kozla pod vozem. Mám pocit, že se na mě při tom díval. Slečnám ten kozel zřejmě nepřišel dost atraktivní, a tak si šli najít jiné místo na... já ani nevím na co.

Někde po té jedenácté se na jevišti něco začalo dít. Konkrétně vystoupila grupa hoperů, jenž nás svým umem moc neohromila a my jen v sedě usínali a nechali se unášet přeřvanými basy. Po nich přišel na řadu Colectiv. Kolikrát se to opravdu kvůli ozvučení nedalo poslouchat. Párkrát jsme museli uniknout ven a jít se občerstvit. Opět. Během vystoupení Colectiva se objevil i MessenJah. Sympatický to chlapík! :D On jedinej s těma dredama totiž vypadal tak nějak inteligentně.

Někde v půl druhý už jsme fakt chtěli MessenJaha, ale místo něj tam přišel Dr.Kary. Někoho mi strašně připomíná, nemůžu si pomoct, ale odněkud ho znám. Naštěstí tam nebyl dlouho a MessenJah opravdu přišel. Ani jemu bohužel kolikrát nebylo rozumět. Každopádně toho jsme si nejvíc užili. Taky tam už ubylo dost lidí, zřejmě nebyli tak trpěliví. Jirka to tam rozjel, všichni hulili rovnou na sále a všichni byli v kouřové agónii.

Domů jsme jeli lehce po třetí ráno, když MessenJah splnil svůj úkol. Ale do postele jsem se dostala až ve 4:40.

Bobouš
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama