Atmosféra vánoční

19. prosince 2016 v 15:34 | Bobouš |  Zápisky
Tož se nám ty Vánoce blíží... (beze mě byste to nevěděli) a já mám jakousi potřebu touto novinou zahltit celý svět, což se mi stejně nepovede, ale to je jedno.


Venku je zima na umření, občas prší, občas sněží, někdy padají mrazíky a sem tam i fouká. Každopádně ani jedno z toho mi nedělá extra radost.

Zkouškový se pomalu blíží a Bobouš na to rychle kašle. Teda prozatím, možná se přinutím na něco 3. ledna kouknout. Nic neslibuju, ale musím. Musím přečíst knížky, vidět filmy, naučit se referáty, rozebrat studie, zkompletovat zápisky, všechno se naučit. Už teď to nestíhám a ještě jsem ani nezačala.

Můj pes je závislý na cukrové řepě. Každý den mu musím kousek dát, jinak by mě sežral a ještě k tomu by sám pošel hlady, protože by ho pak neměl kdo krmit. Neberu mu ji a dávám mu ji s radostí, ale i s mírou, i když on by ji nejradši sežral celou jak Garfield talíř lasagní. Myslím, že si tím doplňuje cukry a vitamíny, když mu to chutná, proč ne.

Adventní kalendář už je značně vyžrán a významně zhubnul. A to prosím někdy i zapomenu!

Můj přítel mi dělá samé radosti, dělá přepadovky a k svátku mi dal krásnou bílou růži. Byli jsme na jarmarku v Jilemnici a na Luži (fotky později).

Můj brácha je ten nejlepší na světě. K Vánocům pro něj mám takovou lapálii s hledáním dárku v ledničce. "Můj milý bratříčku, pro získání dárečku, je třeba navštívit ledničku." stojí na papírku vloženém v obálce, která jest pomalována prasátky a citoslovci "chro chro".

S bráchou kvalitně tajíme dárek pro jeho přítelkyni. Ona na to sice nějak přišla, ale brácha ji prý poslal na místo, kde je dar ukryt a ona to tam stejně nenašla, takže tak.

Táta ještě v lese nesplašil vánoční stromeček, což je zatím průšvih.

Máma se připravuje na zkoušky z rekvalifikačního kurzu, uvidíme, jak to dopadne.

Já balím dárky a ještě chci další přikoupit. Ne nezbláznila jsem se, jen místo obvyklého jednoho daru chci dát letos dva, když už jsem zazobaná. Stejně jsou to ale blbinky, který k životu vlastně nikdo nepotřebuje.

Vařím si sypaný čaje a libuju si v jejich chuti. Přítel mě naočkoval.

Při tom se dívám na pohádky a projíždím starý DVDčka. Třeba takovej Garfield nebo Karlík a továrna na čokoládu (věděli jste, že Wonku hraje Johny Depp a Karlíkovu mamku Belatrix Lestrengová? já si to z dětství absolutně nepamatuju) mě tuhle potěšili a teď si půjdu pustit Polární expres, protože ten jsem naposled viděla před... no, 10 let to bude určitě.

A navíc chystám takový dva speciální vánoční články (pokud je teda napíšu). A doufám, že mi ty nápady nikdo nevezme!

Hezký čas předvánoční, vánoční i povánoční vám všem. Ať jsou to svátky klidu, a ne stresu jako u nás.

Bobouš
 


Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 19. prosince 2016 v 16:29 | Reagovat

Aby pes jedl cukrovou řepu, to slyším opravdu poprvé! :D ale když mu to chutná, proč ne..

O vánočních svátcích se opravdu silně obávám všech těch přebytečných kil, která už pomalu přicházejí (když má člověk skoro 4 bedny cukroví doma, jde těžko se ovládnout xD).

Krásné svátky přeji!!

2 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 19. prosince 2016 v 20:18 | Reagovat

[1]: Jojo, je to náš expert obecný. :D Mám zásoby na celou zimu, aby nestrádal. :D
Tak my ještě nemáme jediný kousek cukroví, já nepeču a máma rezignovala, že kilo koupí. Ale být tu, užírám do ztloustnutí!
Tobě taky. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama