Pobřežní průzkum - den šestý

27. ledna 2017 v 11:37 | Bobouš |  Zápisky
Středa se nesla v duchu poklidného odpočinku. Ráno jsem si dala svou typickou chorvatskou snídani - místní pečivo s domácí marmeládou a čajem. Zajeli jsme do Konzumu pro zásoby a ostatní si šli zahrát volejbal. Já jsem mezitím uspořádala věci ve stanu, protože jsme se tam v tom začínali jaksi topit. Ještě jsem stihla umýt a uklidit nádobí a pak se na chvilku vydala k vodě.

I mí spoludovolenkáři na hřišti už vypadali unaveně, a tak se ke mně přidali v máčení se ve slané louži. Společně jsme se vraceli do stanu a přemýšleli, kam půjdeme na jídlo. Rozhodli jsme se pro TikTak a lasagne. Ano, v Chorvatsku si dáváme italské dlabance. Ostatní tam prý předchozí roky chodili pořád a jinam ne. A prý jim tam chutnalo. Nemůžu říct, že by to nebylo dobré, každopádně ostatní říkali, že si pohoršili. Takže jsme si spokojeně zdlábli své příděly a vrátili se do stanu.

Ostatní byli nějací unavení a že tedy zůstanou ve stanu, budou hrát zmatený prší a poker. Já jsem se rozhodla pro činnost fotografickou, protože jsem dosud neměla možnost si pořádně místo pobytu nafotit. Hodila jsem na sebe úžasné hippies batikované triko a světle modré kraťásky - šáša level 100. Popravdě mi to bylo u pr a já chtěla projevit svou náladu trochu víc než jen skrýváním se za hledáčkem zrcadlovky.


Došla jsem na nejsevernější mys naší pláže a během postupu zpátky na jih fotila všechno, co se dalo. Lidi, moře, ostrovy, lodě, ptáky, kameny, divnýho mořskýho tvora... Pak jsem se zasekla na jednom místě, kde restaurace do vody vyklopila kýbl rybích vnitřností a racci se na ně hladově vrhli - i můj sen o fotkách ptáků z větší blízkosti se vydařil (ale racky dáme někdy jindy v jiném článku, hezky zvlášť).

Jediná, dle mého názoru, normální pláž.Jako co k tomu říct, ta skaliska se mi líbila.

Milenci... ale nikdo si určitě nevšiml, jak se tam v moři rochňá malá holčička.

Psík hlídajíc ležení svých majitelů - nepřátelé nevítáni.

Při téhle fotce mě sakra zamrzela absence sluneční clony.


Když už jsem měla racků dost, vydala jsem se dál. Došla jsem až k bývalému kamenolomu, který dnes slouží jako vyhlídka. Tam jsem pro změnu ostřila na uličky Vrsaru a odpočívala. Celé mi to trvalo asi dvě hodiny, a když jsem se vracela podél pobřeží zpátky do tábora, viděla jsem naši partu, jak spokojeně drží lehátkový vor a houpou se na vlnách.
Ústředí kamenolomu.

Kamenné nápisy turistů. My sami jsme tam nic nenechali.

Mrzí mě ta kompozice.. kdybych tak šla víc doprava.

Vršek vyhlídky, bohužel tam je všude ten plot, ale na těch kamenech se zase dobře sedí.

Můj další cíl byl jasný, uklidit zrcku, převléct se a vyrazit za nimi. Jenže když jsem konečně vylezla ze stanu, grupa přátel se už vracela. Naštěstí přítel se mnou šel ochotně do vody znovu. Vykoupali jsme se jen krátce a zas se vrátili do stanu, kde ostatní hráli karty.


Zbytek odpoledne se táhl až k večeru. Na jídlo se nám nikam nechtělo, a tak jsme si ukuchtili něco ve stanu. Sláva čínským polévkám a ovesným kaším - obojí instantní samozřejmě.


Večer jsme pobrali deky, vodnici a pití plné alkoholu, já i foťák a šli jsme na vyhlídku. Sice jsem tam ten den už byla, ale nevadilo mi to, byl totiž úplněk (aspoň myslím). Rozložili jsme se na vršku a pozorovali tmu snášející se na město, svítící měsíc a později i blesky z bouře, která začala na moři.


Po požití několika decilitrů alkoholu a po několika veselých chvilkách a vyjevených výkřiků "jé hele, tam byl krutej blesk" jsme usoudili, že nám začíná být zima. Zbalili jsme vodnici, deky, foťák a vraceli se do stanu. Nikomu se ale nechtělo obcházet polovinu kempu, a tak jsme jednoduše přelezli plot a u stanu byli raz dva.

Chvíli jsme seděli u stolu a karbanili. S přítelem jsme šli spát jako první, protože jsme byli unavení. A tak zatímco tchán rozmlouval s delegátkou, my jsme spokojeně usínali. Tu noc poprvé pršelo.

Bobouš
 


Komentáře

1 slunecnyden slunecnyden | Web | 28. ledna 2017 v 14:10 | Reagovat

Nádherné fotografie.

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 28. ledna 2017 v 21:54 | Reagovat

Vrhač šipky je vskutku podařená momentka.

3 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 29. ledna 2017 v 9:48 | Reagovat

[1]: Díky. :)

[2]: To teda, a já si ho všimla až doma v počítači.

4 Magicmax Magicmax | Web | 30. ledna 2017 v 19:20 | Reagovat

Místní pečivo, marmeláda. Nejen že máš krásnou lokalitu, nějaký zážitek, pochutiny ale i jídlo. :) Super! Moc ti fandím aby sis to udržela. :)

5 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 20:04 | Reagovat

[4]: Letos se tam možná vyskytnu znova, i když asi budu lobbovat za krajinu českou či horskou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama