Nezklamali!

17. března 2017 v 15:10 | Bobouš |  Oblíbené
Se takhle podívám dneska na YouTube a co nevidím, první video co na mě vykoukne - nový song od Linkinů. Pokud to nevíte, tak já jsem do LP naprostý blázen, poslouchám je již několik let a znám všechny jejich písničky. Teda v tom smyslu, že název ke konkrétnímu songu nepřiřadím, ale když kterákoliv hraje v rádiu, tak poznám, čí je.


Co je na tom všem ale dneska tak super? Je to už druhá nová písnička v tomto roce. Ta první Heavy není úplně můj šálek čaje, písničky, ve kterých zpívají holky, moc nemusím, ale snesu to. Každopádně ta dnešní novinka mě dostala do kolen - Battle Symphony - prostě žeru Chesterovu intonaci, bezvadná melodie tomu nechybí, typický podkres bicích mě jen a jen ujišťuje, že je to z dílny Linkinů. Zajímavý je ten občasný moderní podkres toho "kačkování". Obecně to nemusím, ale konkrétně tady mi to fakt nevadí... a teď opět ty Chesterovy dlouhé vokály. Mé srdce skáče radostí až na Ještěd.

Ku překvapení se podle mě solidně povedl i videoklip. Zřejmě kvůli tomu, že tam docela figurují přírodní motivy a já tam úplně vidím tu typickou krajinu i kameru z Transformerů, nedokážu si jinak pomoct. Což mě samozřejmě přivádí na myšlenku toho, zda se náhodou Linkini nevrátí jako interpreti do letošních nových pátých Transformerů. A to by byla bomba i přes to, že Imagine Dragons (jejich písně hrály ve čtvrtých Transformerech) jsou má druhá nejoblíbenější kapela.

Pravdou sice je, že Linkin Park jdou už od numetalu, rocku, rapu a zkrátka od jejich vyhraněného stylu, čím dál víc k popu. Což některé fanoušky jistě pobuřuje, ale já to na druhou stranu vítám. Líbí se mi ta směsice všeho možného dohromady. Já totiž vím, že v každém albu najdu písničky takové i makové a poslouchat je budu všechny.

A další pecka! V popisku nové písničky stojí zázračná věta oznamovací, která oznamuje příchod nového alba! A tak se 19. května můžeme těšit na nové album s tajemným názvem One More Light. Anglicky sice moc neumím, ale s pomocí pana G. a S. si to překládám jako "Ještě víc světla" nebo "Víc světla". Velmi poetický název, kampak asi to světlo chtějí kluci vnést? :) To se uvidí už skoro za 2 měsíce!

Navíc letos Linkini přijedou do Prahy. Lístky k pódiu už máme z prvního dne předprodeje a já se nehorázně těším, až to 11. června rozjedou. Doufám, že vydrží hrát aspoň hodinu a půl a zahrajou nejen jejich pecky, ale i něco z nového alba. Na odpočet času už se dívám od té doby, co tam bylo 150 dní. Teď už jsme skoro v polovině čekání.


Přátelé, letos to pro mě bude největší zážitek! A ano, právě poslouchám Battle Symphony už asi po dvacáté a samozřejmě mě provázela celou dobu během psaní tohoto článku.

Nadšený Bobouš
 


Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 17. března 2017 v 16:24 | Reagovat

jo, jsou vskutku dobří.

2 nudistka nudistka | Web | 17. března 2017 v 17:13 | Reagovat

Poslouchala jsem je kdysi, chápu tvé nadšení, ať se ti koncert líbí.

3 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 18. března 2017 v 17:09 | Reagovat

[1]: Nejlepší. :)

[2]: Taky je už neposloucháš proto, že tak nějak mění styl? Děkuju, určitě bude. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama